Ar žinote, kad...

... 88 proc. 14-17 m. amžiaus nepilnamečių Lietuvoje teigia galintys be didesnio vargo įsigyti alkoholio...

... 64 proc. paauglių nurodo, kad alkoholio jiems nuperka pilnamečiai pažįstami arba „geri dėdės”...

... 31 proc. jaunuolių pripažino, jog jiems alkoholio pirkę ar leidę vartoti tėvai (pavyzdžiui, per gimtadienį)...

 

Ar tu manai, kad tai normalu? Aš manau, kad ne!

Žinoma, jaunimui sportininkų pergalės dažniausiai asocijuojasi su šventimu. Tačiau pirmiausia už bet kurios pergalės slypi ilgametis darbas ir griežta kasdieninė disciplina. Noriu, kad jaunimas daugiau laiko skirtų sportui ar kokiam kitam prasmingam užsiėmimui užuot piktnaudžiavę alkoholiu.

Dar blogiau, kad jaunimui alkoholį perkantys suaugusieji nesusimąsto, jog žudo Lietuvos talentus. Paaugliai tiesiog nežino, kad alkoholis jaunam organizmui, o ypač nebrandžiam protui, gali pridaryti labai daug žalos.

Šiandienos jaunimui vienu metu kyla daug galimybių ir kartu pagundų. Kartais būna tikrai sunku atsirinkti, kas svarbiau – ar eiti sportuoti, skirti visą savo laisvalaikį ateities pasiekimams kurti, ar linksmai leisti laiką su gerais draugais.

Visada būtina turėti aiškų tikslą – vardan ko gyveni, vardan ko mokaisi, vardan ko dirbi. Būtent prasmingų tikslų neturėjimas, mano nuomone, yra viena didžiausių jaunimo problemų.

Turėkime tikslą!

Jonas Valančiūnas 

Statistinė informacija pateikta remiantis 2012 m. gegužę sociologinių tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ vykdyta jaunimo apklausa; visoje šalyje apklausti atsitiktinai atrinkti 503 jaunuoliai, kurių amžius – tarp 14 ir 17 m. Tyrime dalyvavo po lygiai vaikinų (49 proc.) ir merginų (51 proc.), o taip pat penkių didžiųjų miestų (39 proc.), rajonų centrų (31 proc.) ir miestelių bei kaimo (30 proc.) gyventojų.

www.aludariai.lt