EUROPOS ALUDARIŲ ASOCIACIJA

Lietuvos aludarių gildija yra Europos šalių alaus pramonės organizacijas vienijančios Europos aludarių asociacijos „The Brewers of Europe“ narė. Europos aludarystės pramonėje ir su ja susijusiose ūkio šakose dirba ne mažiau kaip 2 mln. žmonių, tai yra apie 1 proc. visų kontinento darbo vietų.

Alaus pramonė prie Europos Sąjungos ekonomikos per 2010 m. prisidėjo sukurdama apie 50,6 mlrd. eurų pridėtinės vertės (value added), o tai sudaro 0,42 proc. viso Europos bendrojo vidaus produkto (BVP). Palyginti, visas Lietuvos bendras vidaus produktas tais pačiais 2010 metais vertinamas beveik du kartus mažiau – Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, 93,9 mlrd. litų arba 27,3 mlrd. eurų.

Europos aludariai 2010-ais metais į ES biudžetą įnešė apie 24 mlrd. eurų pajamų ir socialinio draudimo mokesčių, bei 17 mlrd. eurų PVM. Tokius duomenis rodo tyrimas, kurio tikslas – konkrečiais skaičiais įvertinti aludarystės verslo įtaką Europos ekonomikai, jį 27 Europos šalyse atliko konsultacinės kompanijos „Ernst & Young” bei „Regioplan“.

Europos aludariai tampa vis „žalesni“ ir mažina aplinkai daromą poveikį. Naujausiais „Green Week“ duomenimis, nuosmukio metais aludariai tobulino ir savo veiklą – asociacijos „The Brewers of Europe“ užsakymu „KWA Bedfrijfsadviseurs / Campden BR“ analitikai paskaičiavo, kad visame Senajame žemyne alaus daryklos per dvejus metus iki 2010-ųjų 4,5 proc. sumažino vandens sąnaudas vienam alaus litrui pagaminti ir kiek mažiau nei 4 proc. – bendras energijos sąnaudas aludarystėje.

The Brewers of Europe“ apjungia daugiau nei 3,5 tūkst. didelių, vidutinių ir mažų alaus daryklų. Šiuo metu organizacija vienija ir gina 29 Europos Sąjungos bei Šveicarijos, Kroatijos ir Turkijos aludarių ir salyklo gamintojų organizacijų interesus.


 

                     

Ar jums jau yra 20 metų?
Lietuvos aludarių gildija
Atsiprašome,
bet į šią internetinę svetainę gali patekti tik tie asmenys, kurie jau yra sulaukę 20 metų.