NAUJIENOS

Didieji aludariai savanoriškai atsisako stipriausiojo alaus gamybos
Didieji aludariai savanoriškai atsisako stipriausiojo alaus gamybos
Nors Seimas ketina Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis nebedrausti prekiauti stipresniu nei 7,5% alumi, trys didieji šalies aludariai vieningai teigia, jog tokio alaus negamins. Lietuvos aludarių gildijos Taryba, kurią sudaro bendrovių „Švyturys – Utenos alus“, „Kalnapilio – Tauro grupė“ bei „Volfas Engelman“ vadovai, antradienio posėdyje  sutarė bei siūlo pakeisti Lietuvos aludarių garbės kodeksą ir tuo, kaip ir dera socialiai atsakingoms bendrovėms, įsipareigoja negaminti stipresnio nei 7,5% alaus.
„Tiek politikai, tiek ir mes sulaukdavome priekaištų, kad stipraus alaus „bambalio“ uždraudimas esą diskriminuoja mažuosius aludarius. Kategoriškai pasisakome prieš bet kokias išskirtines sąlygas rinkos dalyviams, nepriklausomai nuo jų dydžio – konkuruoti reikia kokybe ir kaina.
Minėtas stiprus alus, deja, buvo tik alternatyva pigiausiam alkoholiui. Didžiausieji šalies aludariai alaus stiprumą laiko socialiai jautriu klausimu, kurį reikia spręsti savireguliacijos būdu. Gildijoje nuosekliai siekėme mažinti alaus stiprumą, todėl savanoriškai užleidžiame šią teritoriją ir atsisakome dalyvauti lenktynėse „kuo daugiau laipsnių už kuo mažiau litų“.
Mes, aludariai, pripažįstame, kad Lietuvoje buvo susidariusi nenormali situacija, kai rinkoje buvo parduodama itin daug labai stipraus alaus didelio tūrio plastiko taroje. Kadangi pirmaujantys šalies alaus gamintojai stipriausio alaus nebegamins, visuomenė galės matyti – ar stipriausias alus tikrai yra reto kulinarinio paveldo dalis, ar viso labo tik spiritinių gėrimų bei „vaisiuko“ konkurentas“, – komentuoja Saulius Galadauskas, Lietuvos aludarių gildijos vadovas.


 

                     

Ar jums jau yra 20 metų?
Lietuvos aludarių gildija
Atsiprašome,
bet į šią internetinę svetainę gali patekti tik tie asmenys, kurie jau yra sulaukę 20 metų.