NAUJIENOS

Kvailiausias girtų vairuotojų pasiteisinimas: kojos nelaiko, todėl vairuoju
Kvailiausias girtų vairuotojų pasiteisinimas: kojos nelaiko, todėl vairuoju

 Policijos pareigūnai iš alkoholiu tvoskiančių vairuotojų išgirsta kvailiausius, keisčiausius, juokingiausius pasiteisinimus. Interneto vartotojai apklausoje išrinko įsimintiniausius jų. Daugiausia balsų sulaukė pasiteisinimas „Kojos nelaiko, todėl vairuoju“.
„Dažniausiai įsivaizduojame, kad išgėrę vairuotojai teisinasi vienodai: gėrę tik prieš kelias valandas, gėrę tik vieną bokalą ar taurę ir panašiai. Pasirodo, realybėje įkaušusių vairuotojų pasiteisinimai – ir kūrybiškesni, ir labai įvairūs“, – sako Saulius Galadauskas, Lietuvos aludarių gildijos prezidentas.

Lietuvos aludarių gildija, vykdanti socialinę akciją „Nevairuok išgėręs“, inicijavo ir šį balsavimą. Portalo lankytojai galėjo pasirinkti iš 12 autentiškų frazių, kurios buvo surinktos bendradarbiaujant su Lietuvos policija.
Balsavusiems labiausiai patiko frazė „Kojos nelaiko, todėl vairuoju“, kurią pažymėjo 36 proc. Kitos populiarios frazės penketuke: „Gėriau tik vieną bokalą alaus.“ (15 proc.), „Turėjęs namo parvežti draugas prisigėrė labiau už mane.“ (12 proc.), „Suvalgiau prasto maisto, išgerti reikėjo dezinfekcijai.“ (10 proc.) „Naktį bijojau eit iki namų, o grįžti automobiliu atrodė saugiau.“(7 proc.).

Šias penkias, daugiausia balsų surinkusias frazes Lietuvos aludarių gildija žada panaudoti socialinei instaliacijai Vilniaus mieste, kuri atkreips dėmesį į vairavimo išgėrus problemą.
„Kol kas negaliu išduoti, kas tai bus, bet instaliacija tikrai patrauks dėmesį. Vairavimas išgėrus yra vis dar opi problema Lietuvoje, nepaisant perspėjimų apie tokio neatsakingo poelgio pasekmes. Norime šiek tiek šokiruoti žmones, gal tai privers susimastyti ir keisti ne tik požiūrį, bet ir elgesį“, – sako S. Galadauskas.
Instaliacija planuojama pastatyti birželio 27 dieną vienoje iš sostinės senamiesčio gatvių, kurioje įsikūrę nemažai barų, kavinių ir naktinių klubų. Ją praeiviai galės apžiūrėti visą dieną.


Visos 12 frazių, už kurias balsavo portalo lankytojai:


Gėriau tik vieną bokalą alaus. 15%

Maniau, kad neįpūsiu. 5%

Maniau, kad naktį nesutiksiu policijos. 2%

Aš degustavau vyną – toks mano darbas. 4%

Pobūvyje išgerti alkoholio privertė viršininkas – bijojau susipykti. 3%

Susipykau su žmona ir išgėriau, kad sumažinčiau stresą. 2%

Suvalgiau prasto maisto, išgerti reikėjo dezinfekcijai. 10%

Turėjęs namo parvežti draugas prisigėrė labiau už mane. 12%

Namuose didelė bėda, reikia skubiai grįžti. 2%

Naktį bijojau eiti iki namų, o grįžti automobiliu atrodė saugiau. 7%

Kojos nebelaiko, todėl važiuoju. 36%

Darbe su kolegomis tik paminėjome mano vardadienį. 1%

 


 

                     

Ar jums jau yra 20 metų?
Lietuvos aludarių gildija
Atsiprašome,
bet į šią internetinę svetainę gali patekti tik tie asmenys, kurie jau yra sulaukę 20 metų.