NAUJIENOS

Pirmą kartą Lietuvoje – Europos aludarių suvažiavimas
Pirmą kartą Lietuvoje – Europos aludarių suvažiavimas

Lietuvos aludarių gildijos prezidentas Saulius Galadauskas sako, kad didelė garbė sulaukti Europos aludarių Lietuvoje. „Šis vizitas – mūsų jau nuveiktų darbų aludarystės srityje įvertinimas ir pripažinimas. Lietuva įrodė, kad pirmaujame ne savo alaus gamybos apimtimis, bet unikaliomis tradicijomis ir verslumu. Todėl šiandien svečiuose sulaukiame vadovų iš ekonomikos sektoriaus, kurio sukurtose darbo vietose dirba daugiau nei vienas iš šimto europiečių“, – sako S. Galadauskas.

Europos aludarystės pramonėje ir su ja susijusiose ūkio šakose dirba ne mažiau kaip 2 mln. žmonių, tai yra apie 1 proc. visų kontinento darbo vietų.

„Aludarystė ženkliai prisideda prie Europos ekonomikos. Tačiau Europos aludarystės svarba nusakoma ne tik ekonominiais rodikliais, tai ir bendras siekis prisidėti prie socialinių Senojo žemyno projektų, todėl ypatingą dėmesį skiriame savireguliacijai ir socialinei atsakomybei. Nuolat siekiame, kad būtų puoselėjamos ilgametės alaus tradicijos, keliama alaus kultūra“, – komentuoja Europos Aludarių asociacijos vadovas Pierre Olivier Bergeron.

Alaus pramonė prie Europos Sąjungos šalių biudžeto prisidėjo per 2010 m. sukurdama  apie 50,6 mlrd. eurų pridėtinės vertės (value added), o tai sudaro 0,42 proc. viso Europos bendrojo vidaus produkto (BVP). Palygti, visas Lietuvos bendras vidaus produktas tais pačiais 2010 metais vertinamas beveik du kartus mažiau – Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, 93,9 mlrd. litų arba 27,3 mlrd. eurų.

Daugiausia Europos aludariai 2010-ais metais į ES biudžetą įnešė pajamų ir darbdavių bei darbuotojų socialinio draudimo mokesčių – apie 24 mlrd. eurų bei PVM nuo prekių ir pajamų – 17 mlrd. eurų. Tokius duomenis rodo tyrimas, kurio tikslas – konkrečiais skaičiais įvertinti aludarystės verslo įtaką Europos ekonomikai, jį 27 Europos šalyse atliko konsultacinės kompanijos „Ernst & Young” bei „Regioplan“.

Pastebima tendencija, jog Europos aludariai tampa vis „žalesni“ ir mažina aplinkai daromą poveikį. Naujausiais „Green Week“ duomenimis, nuosmukio metais Europos aludariai tobulino ir savo veiklą – asociacijos „The Brewers of Europe“ užsakymu „KWA Bedfrijfsadviseurs / Campden BR“ analitikai paskaičiavo, kad visame Senajame žemyne alaus daryklos per dvejus metus iki 2010-ųjų 4,5 proc. sumažino vandens sąnaudas vienam alaus litrui pagaminti ir kiek mažiau nei 4 proc. – bendras energijos sąnaudas aludarystėje.

„The Brewers of Europe“ vienija ES šalių – Austrijos, Belgijos, Bulgarijos Čekijos, Danijos, Graikijos, Ispanijos,  Italijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Olandijos, Prancūzijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos, Vokietijos, o taip pat Kroatijos, Šveicarijos, Norvegijos, Turkijos profesionalias salyklo gamybos ir aludarystės įmonių asociacijas. Iš viso jos apjungia daugiau nei 3,5 tūkst. didelių, vidutinių ir mažų alaus daryklų. Šiuo metu organizacija vienija ir gina interesus 29 Europos Sąjungos bei Šveicarijos, Kroatijos ir Turkijos aludarių ir salyklo gamintojų organizacijų. Organizacijos interneto puslapis - http://www.brewersofeurope.org/


 

                     

Ar jums jau yra 20 metų?
Lietuvos aludarių gildija
Atsiprašome,
bet į šią internetinę svetainę gali patekti tik tie asmenys, kurie jau yra sulaukę 20 metų.