NAUJIENOS

Danija apsisprendė mažinti mokesčius alui

Danijos Vyriausybė, vadovaujama socialdemokratų premjerės Helės Torning-Šmit (Helle Thorning-Schmidt), priėmė spendimą nuo šių metų liepos 1 dienos 15 procentų sumažinti alui skirtą akcizo mokestį.

Akcizo alui sumažinimas – tai dalis centro kairės Vyriausybės, vadovaujamos H. Torning-Šmidt, priemonių gaivinti šalies ekonomiką priemonių, tarp kurių – ir mokesčių mažinimas smulkiajam verslui, palankesnės paskolos namų renovacijai ir remontui, bei griežtesnis taupymas socialinės apsaugos ir paramos studijuojantiems srityse.

Sprendimo, kuriam pritarė ir absoliuti dauguma šalies parlamento (Folketing) partijų, tikslas – skatinti prioritetines šalies ūkio šakas ir prisidėti prie naujų darbo vietų kūrimo.

Be to, Danijos vyriausybė atsisakė buvusios valdžios planų indeksuoti alaus akcizo mokestį 2015 ir 2018 metais.

„Danijos vyriausybės apsisprendimas – dar vienas įrodymas, kai šalis pripažįsta aludarystę svarbia šalies ūkio šaka ir naujų darbo vietų kūrėja“, – sakė Europos aludarių asociacijos „The Brewers of Europe“ vadovas Pjeras Oliveris Beržeronas (Pierre-Olivier Bergeron).

Šalies prekybos asociacijos „DSK“ praėjusiais metais atliktas tyrimas parodė, kad net 57 proc. Danijos namų ūkių narių per 2012 m. buvo nuvykę į Vokietiją ir ten pirko alų ar gaiviuosius gėrimus.

Danijos vyriausybė įsitikinusi, kad naujieji sprendimai sumažins milijonines sumas, danų išleidžiamas apsiperkant kaimyninėse šalyse, visų pirma Vokietijos prekybos centruose.

Europos aludarystės pramonėje ir su ja susijusiose ūkio šakose dirba ne mažiau kaip 2 mln. žmonių, tai yra apie 1 proc. visų kontinento darbo vietų.


 

                     

Ar jums jau yra 20 metų?
Lietuvos aludarių gildija
Atsiprašome,
bet į šią internetinę svetainę gali patekti tik tie asmenys, kurie jau yra sulaukę 20 metų.